Vědci v Ostravě prověří, zda jsou vodík a další alternativní zdroje energie bezpečné
Tým ostravských vědců se pustil do zkoumání toho, zda jsou vodíkové technologie a další alternativní zdroje energie pro společnost a přírodu bezpečné. Unikátní mezinárodní projekt CESAR byl letos v únoru odstartován na Fakultě bezpečnostního inženýrství Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO). Financován je z evropských prostředků.

Nejste přihlášen
Pokud si chcete přečíst více, staňte se členy ENERGY-HUB club
Přihlásit seVyzkoušejte měsíční členství v ENERGY-HUB clubu zdarma!
Související články
Nová metodika radí, jak na energeticky úsporné renovace historicky cenných budov
Ministerstvo životního prostředí vydalo novou pro energeticky úsporné renovace historických a architektonicky cenných budov. Přiná…
Dochází v lesních půdách po kalamitních těžbách k velkým změnám?
Poslední kalamita podkorního hmyzu, které Česká republika i okolní státy čelily v letech 2018-2023, zřejmě odeznívá. Před lesníky…
Intersolar (4): Češi excelovali na veletrhu, kde uzavřeli rekordní kontrakty na dodávku baterek a panelů
Přinášíme Vám čtvrtý díl našeho seriálu reportáží z veletrhu solární techniky Intersolar v Mnichově, který proběhl ve dnech 6. až…
Alžírská energetika sází na soláry a vodík
Alžírsko patří mezi největší světové producenty zemního plynu a ropy, které jsou hlavním vývozním artiklem, a také dominantním ene…
Washington ustúpil: Pravidlá pre vývoz čipov sa rušia, ovplyvnili by aj EÚ
Spojené štáty ustúpili od pravidiel, ktoré obmedzovali vývoz vyspelých čipov používaných na vývoj umelej inteligencie (AI). Inform…
ENERGY-HUB je moderní nezávislá platforma pro průběžné sdílení zpravodajství a analytických článků z energetického sektoru. V rámci našeho portfolia nabízíme monitoring českého, slovenského i zahraničního tisku.